2019 Yılı Bekçi Alımı


Merakla beklenen bekçi alımı başvuru şartları açıklandı. Binlerce işsiz vatandaş için umut ışığı olan bekçi alımları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun duyurusu ile resmen açıklandı. 8 Bin bekçi alınacağını öğrenen vatandaşlar bu kez de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından şartların açıklanmasını ve kontenjan sayılarını irdelemeye başladı. Sizlere bu yazımızda 2019 Yılı Bekçi Alımı Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Birçok vatandaşımız düzenli bir iş elde edebilmek ve geçimini sağlayabilmek adına çeşitli iş olanaklarına başvurmaktadır. Son dönemlerde devlet tarafından yoğun olarak memur alımı gerçekleştirilmekte ve bu da birçok vatandaşımız için heyecanlı bir bekleyişe neden olmaktadır. Özellikle bekçi alımı üzerinde birçok fikir ortaya atılmaktadır. Bekçi alımları ile ilgili çoğu vatandaşımız için devlet kapısında ekmek kazanma umudu kazanmıştır. 2019 yılı bekçi alımlarına dair sizlere detaylı bilgi aktaracağız.

2019 Yılı Bekçilik Alımı Başvuru Zamanı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu vatandaşlarımızın ortak merakı haline gelen 2019 yılı bekçi alımları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 2019 yılı Bekçi alımlarına dair İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başvuruların Mart ayı itibari ile başlayacağını bildirdi. Polis Akademi Başkanlığı tarafından alınacak olan bekçi alımları başvurular ile ilgili henüz herhangi bir bildiri yayınlanmış değil.

2019 Bekçilik Maaşı Ne Kadar?

Bekçi olan kişiler devlet kapısında çalışmakta olup memur statüsünde bulunmaktadır. Bu kapsamda memurlar ile birlikte ön görülen maaş sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde ise medeni hal durumu, çocuk durumu, meslekte geçirmiş olduğu süre ve eğitim durumuna göre maaşlarda değişiklik görülebilmektedir. 2019 yılı Ocak ayı itibari ile lise mezunu olan yeni bekçilerin maaşı 3970 TL’dir. Lisans ve ön lisans mezunu olan bekçiler ise 4002 TL maaş almaktadır.

Ayrıca eşi çalışmayan bekçilere yönelik olarak aylık 248 TL ek ödeme verilmektedir. Eşi çalışan bekçiler ise bu ek ödemeden faydalanamamaktadır. Bunun yanı sıra 72 aydan küçük çocuğu olan bekçiler 58 TL ek ödeme, 72 aydan büyük çocuğu olan bekçiler ise 29 TL ek ödeme almaktadır.

2019 Yılı Bekçi Alımı Şartları Nelerdir?

Bekçi alımı başvurularının Mart ayında açılacağı bildirilmişti. 8 Bin kişilik Çarşı ve Bekçilik alımına ilişkin başvuru şartları da ön görülmeye başlanılmış fakat resmi olarak açıklama henüz belli olmamıştır. Fakat şartların bir önceki alım ile aynı olacağı ön görüsündeyiz. Başvuru şartlarının açıklanması ile birlikte bu durumu sizlerle detaylı olarak paylaşacağız.


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.