BİM Çalışma Şartları ve Maaşları 2020

BİM Ülkemizde bulunan en büyük market zincirleri arasında yer almaktadır. Ayrıca BİM mağazaları yurtdışında da faaliyetini sürdürmektedir. Birçok kişiye ekmek kapısı olan bu market zinciri hakkında pek çok kişi çalışma şartlarını ve 2020 yılı maaşlarını merak etmektedirler. Sizlere bu yazımızda BİM Çalışma Şartları ve Maaşları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Ülkemizin sayılı market zincirleri arasında yer alan BİM özellikle fiyatlarının uygunluğu ile birlikte pek çok vatandaşımız tarafından tercih edilmektedir. Binlerce şubeye sahip olan BİM ayrıca personel istihdamı açısından da önemli bir yere sahiptir. Ülkemizin 81 il merkezinde faaliyette bulunana BİM ayrıca birçok ilçe merkezlerinde ve yurtdışında da faaliyetlerine devam etmektedir. 2020 yılı asgari ücretin açıklanması ile birlikte belirli bir tecrübeye sahip olmuş ya da yeni bir iş arayan kişilerce BİM’in çalışma şartları ve maaşları araştırılmaktadır. Sizlere bu yazımızda detaylı bir şekilde bu konuda bilgi vereceğiz.

BİM Çalışma Şartları 2020

BİM market zincirinin ülkemizde binlerce çalışanı bulunmaktadır. Bu nedenledir ki BİM kurumsallığa oldukça önem vermektedir. BİM en yoğun marketler arasında yer almakta ve şubelerden günlük binlerce vatandaşımız alışveriş yapmaktadır.

BİM çalışma şartları açısından personeline oldukça önem veren market zincirlerinin başında gelmektedir. Personeline yönelik olarak 14+2 sisteminde yıllık izin hakkı veren market zincirinde 1 yıllık hizmet süresi dolduktan sonra izin hakkı kullanılmaktadır. Hafta da 1 gün izinli olarak çalışan BİM personelleri günlük 8.5 saat çalışmaktadırlar. Fakat bakıldığında mesai saatleri genellikle 9-10 saat ile sonuçlanmaktadır.  BİM personelleri dinlenme, yemek ve sigara molası gibi molalar verebilmektedir. Bu molalar da çalışma saati dahilinde yer almaktadır.

BİM Personelleri mağaza müdür tarafından belirlenen vardiya saatleri arasında çalışmaktadırlar. BİM Personeli olabilmeniz için öncelikle lise mezunu olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra personellerin hem müşteriler ile hem de çalışma arkadaşları ile birlikte düzenli iletişim kurabilmesi istenilmekte ve iletişim becerisi ile ekip çalışması kontrol edilmektedir.

BİM Maaşları Ne kadar?

BİM içerisinde farklı pozisyonlarda çalışan binlerce personel barındırmaktadır. 2020 yılında belirlenen asgari ücret ve enflasyon farkı ile birlikte personelinde ücreti zamlanmıştır. Buna göre BİM Çalışanları 2020 yılı itibariyle en az 2324,70 TL ücret almaktadır.

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.