Evde Diş Buğdayı Süsü Hazırlayarak Nasıl Para Kazanılır?


Evde yapılan oldukça çeşitli işler sayesinde aylık ciddi paralar kazanmak mümkün hale gelirken, ev hanımları için de ev ekonomisine yaptıkları katkılar maksimuma çıkmış durumdadır. Evde yapılan işlerin en önemlilerinden biri durumda olan diş buğdayı süsleri özellikle 2010 yılından sonra oldukça popüler hale gelmiş ve her geçen gün daha fazla çeşitlendirilen konseptlere sahiptir.

Diş Buğdayı Malzemeleri, Süsleri ve Hediyelikleri

“İlk dişim” olarak da adlandırılan ve bebekler için ilk düzenlenen parti olma özelliğini de koruyan diş buğdayı için oldukça geniş bir perspektifte süs ve malzemelere rastlamak mümkündür. Diş buğdayı konsepti yaşanılan bölgelere göre değişiklik gösterebilmekle birlikte genel anlamda dekor süs malzemeleri ve yiyeceklerle alakalı masa süslerinden oluşmaktadır. Diş buğdayı hediyelikleri arasında balonlar, duvar süsleri, parti süsleri, cup cake stantları, ipe dizili süsler, asma süsler, aynalı diş figürleri, kağıt peçeteler, kapı süsleri, diş buğdayı magnetleri, baskılı saten kurdeleler bulunmaktadır. Evde kısa sürede hazırlanabilen bu malzemeler aylık ciddi bir gelirin kapısını açabilmektedir.

Diş Buğdayı Ücretleri

Bebekler ve çocuklar için diş buğdayı ve benzer konseptlerde yapılan hazırlıklar için aslında belli bir sınır bulunmasa da diş buğdayı süsleri fiyatları aslında oldukça ekonomiktir. Müşteriler tarafından tüm süsler parça parça alınabilmekteyken, set halinde de satışları yapılmaktadır. İnternet üzerinde masa seti olarak isimlendirilen setlerin fiyatları 30 TL’den başlarken 100 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunlara diş buğdayı parti süsleri de eklendiğinde ortalama bir diş buğdayı masrafının 60 TL ile 200 TL arasında olduğunu söylemek mümkündür. Evde 200 TL’ye satılabilecek komple bir setin hazırlanması 2 günden daha kısa bir zaman alırken, bununla alakalı maksimum yapılacak masraf da 20 TL’yi geçmeyecektir.

Diş Buğdayı Süsleri Ne Kadar Kazandırıyor?

Evde yapılan diş buğdayı süsleri çalışmasıyla değişik konseptlere göre bir set için 200 TL’ye kadar gelir elde edilmesi mümkündür. Genel anlamda işin maliyeti satış tutarının %10’unu geçmez. Bu durumda haftada bir diş buğdayı süsleri el yapımı hazırlanması ayda 800 TL’ye varan kazanç elde edilmesini sağlayabilir. Burada önemli olan bu işi evde yapan kişiler için sadece diş buğdayı süsleri değil, doğum günü ve çocuklar için tasarlanan diğer özel günler için de benzer siparişler alabilmektir. Bu durumda sürekli gelişen sektörle birlikte günlük ortalama 6-8 saatlik bir çalışmayla aylık kazanç 2000 TL’nin üzerine çıkabilmektedir.


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.