Faturalı Hatta Kredi ve Bilinmesi Gerekenler

Faturalı Hat Kullanıcılarına, 24 Ay vade ile Nakit imkanı reklamlarını gördüyseniz kanmayın. Dolandırıcıların yeni yolu Faturalı hatlara kredi sloganı. Facebook ve duraklara reklam veren bazı kişiler faturalı hat sahiplerine 2.000 TL ila 6.000 TL arasında aynı gün kredi verdiklerini söylüyorlar. Banka üzerinden kredisi onay almayan kişilere telefon hattına kredinizi çıkarıyoruz diyerek elden para veren kişiler son günlerde çok arttı.

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Acil nakit ihtiyacınızı bankalar üzerinden karşılamadığınız durumlarda bunu fırsata çevirmek için kurulmuş yeni bir yöntem olarak karşımıza faturalı hatlara kredi sloganı altından yeni dolandırıcılık yöntemi gelişti. Faturalı hat üzerinden nasıl kredi kullanıyorsunuz. Faturalı hattınız üzerinden kredi ürünü kullanmanızın imkanı yoktur. Çünkü hiç bir finans şirketi telefon operatörü üzerinden kredi ürünü sağlamıyor. Peki bu kişiler size nasıl para sağlıyor? Kullanmış olduğunuz faturalı hattınız üzerinden size cihaz kampanyası ile alabileceğiniz en pahalı cep telefonunu faturanıza ek olarak aldırtıyor ve cihazını elden satıyor. Tabi ki burada kendi kar payını aldıktan sonra size ödemesini yapıyor.

Örnek olarak; 5.000 TL’ye yada 6.000 TL’ye faturanıza ek alınan cep telefonunu bayi, hat sahibinden 6.000 TL ye elden satın alıyor ve hat sahibine 5.500 TL veriyor. Kalan 500 TL de bayiinin aracılık komisyonu olarak size söyleniyor. Sizde aylık kredi taksidinizi öder gibi hattınıza ek olarak ödüyorsunuz. Mantık olarak kredi çekmiş ve kredi taksitlerinizi cihaz kampanyasına ödüyorsunuz.

Ancak bu durum ne kadar yasal? Orası için daha henüz bir yasal düzenleme mevcut değil. Ancak sonuç olarak Faturalı hattınıza almış olduğunuz bir cihazı yine istediğiniz kişiye satmak yada hediye etmek sizin tercihiniz.

Faturalı Hattıma Nasıl Kredi Alırım?

Bankalardan yada eş dosttan nakit sıkıntınızı gideremediyseniz ve son çare olarak bu yöntemi yapmak zorundaysanız dikkat. Öncellikle faturalı hat kullandığınız operatörüzü arayarak güncel tarife ve cihaz kampanyaları hakkında bilgi edinin. Satmak için alacağınız telefonun ikinci el ve az kullanılmış fiyatlarını gittigidiyor ve sahibinden üzerinden inceleyin. Operatörünüzün cep shop mağazasına giderek cihazınız için tarifenize ek anlaşmasını yapın. Cihazı kapalı kutu olarak saklayın ve elden satışını yapın.

Cihazının ödeme seçeneklerini dikkatlice inceleyin belki bankadan kredi almak yada nakit avans çekmek sizin için daha avantajlı olabilir. İleriye dönük daha az hata yapmak için findeks kredi skoru bilin ve tavsiyelere dikkat edin.

Tarifenize Ek Cihaz Kampanyası Koşulları

En az 6 aylık faturalı hat sahibi olmanız ve fatura dönemlerinizin düzgün ödenmiş olması gerekmekte. Son iki yıl içerisinde cihaz kampanyalarından cezanız olmaması gerekiyor. Cihazın kullandığınız tarife paketi içerisinde olması yada tarifenizi cihaz kampanyasının içerdiği liste içerisine yükseltmeniz gerekmekte. Belirli aralıklarla iyi bir ödeme geçmişiniz var ise ikinci bir cihaz alımı da yapmanız mümkün.

Son olarak sıkça internette reklamı yapılan faturalı hatta krediniz hazır sloganlarının açılımı budur. Umarım bu makalemiz sayesinde faturalı hat sahiplerine sıkça pazarlanan bu yöntem için daha bilgili olmuşsunuzdur.

17 Yorum
 1. Murat

  Bankadan kredi çıkmıyor. Faturalı hat kullanıyorum bende iPhone 8 alsam kaça satarım?

 2. Kubilay

  Selamlar bana acil 5000 lira lazım 6 seneden fazla Turkcell faturalı hat kullanıyorum. İstanbul içinde bu işe aracı olan bildiğiniz bir yer var mı?

  1. Editör

   Sitemiz üzerinden bu tarz işlemlere referans olmuyoruz.

 3. Mustafa

  Merhaba ben Mustafa çok acil 5000tl ye ihtiyacım var cep faturası üzerine yada internet faturası üzerine çok acil.

 4. Cansu

  Bende böyle faturalı hat kredisi başvurusu yaptım ve tc mi verdim bir sıkıntı olur mu?

  1. Editör

   Bu durumu kullanmakta olduğunuz operatörün müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 5. Adnan Vatansever

  2 yıldır faturalı hat kullanıyorum ödemelerim düzenli ama faturama ek cihaz alamıyorum. Detaylı bilgi verir misiniz?

  1. Editör

   Mobil hizmetlere ilişkin ödeme performansınız ve ayrıca Kredi Kayıt Bürosu üzerinden Risk Raporu değerlendirilmesi sonucu cihaz kampanyalarından yararlana bilmektesiniz. Bazı operatörler riskli buldukları müşterilerine cihaz kampanyası dahiline almayabilir. Daha detaylı bilgi almak için kullandığınız operatörün çağrı merkezini arayabilir yada size en yakın bayi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

 6. Mustafa

  LetGo üzerinden sıfır kutulu telefon satanlar var. Bir tanesinin ilanında faturalı hatta kredi veriyoruz diye not düşmüş. Bu tarz kişilerden sıfır telefon alsam sıkıntı olur mu?

  1. Editör

   Noter satışı yaparak kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

 7. Yakup

  Bana 3 bin TL lazım faturalı hat kullanıyorum 3 yıldır. Faturalı hatlara kredi verenlerden telefon alıp satmak istiyorum. İstanbul içi faturalı hatta kredi veren var mı?

 8. Haktan Kara

  Faturalı hat sahipleri nasıl kredi kullanıyor? Kredi başvurusu hangi siteden yapılıyor bilgi verir misiniz?

  1. Editör

   Bankaların Faturalı hat kullananlar için hazırladığı bir kredi ürünü bulunmamaktadır. Yazımızın içerisinde detaylı olarak faturalı hatlara kredi verenler hakkında bilgilere yer verilmiştir.

 9. ertan

  Merhaba cep telefonu üzerinden anında kredi alabileceğim bir yer var mı?

 10. Berna

  Merhaba faturalı hat kullanıyorum. Nakite ihtiyacım vardı google de faturalı hatlara kredi veren bir firma sitesi üzerinden form doldurdum. Form üzerinde doldurduğum bilgilerden dolayı sorun yaşarmıyım?

  1. Editör

   Cansu için yaptığımız yorum sizin içinde geçerlidir.

 11. Batuhan

  Merhaba iki farklı bankanın kredi kartını kullanıyorum. 1 ay kadar önce çalıştığım yerden ayrıldım şuan başka bir yerde çalışıyorum ama sigorta girişim yeniden yapıldı ve maaşımı elden alıyorum. Düşük miktarda kredi çekmek istedim ancak kredim onaylanmadı. Faturalı hatta kredi reklamı görmüştüm facebookta iyi ki biraz araştırma yapmışım 🙂 Adamlar hiç böyle anlatmıyor. Anlaşmalı bankamız üzerinden kredi kullandırtıyoruz kredi taksitlerinizi cep telefonu faturanıza yansıtıyoruz demişlerdi çokta mantıklı gelmemişti açıkçası. İyi ki yazmışsınız bu bilgileri çok teşşekürler.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.