Faturalı Hatta Kredi ve Bilinmesi Gerekenler

Faturalı Hat Kullanıcılarına, 24 Ay vade ile Nakit imkanı reklamlarını gördüyseniz kanmayın. Dolandırıcıların yeni yolu Faturalı hatlara kredi sloganı. Facebook ve duraklara reklam veren bazı kişiler faturalı hat sahiplerine 2.000 TL ila 6.000 TL arasında aynı gün kredi verdiklerini söylüyorlar. Banka üzerinden kredisi onay almayan kişilere telefon hattına kredinizi çıkarıyoruz diyerek elden para veren kişiler son günlerde çok arttı.

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Acil nakit ihtiyacınızı bankalar üzerinden karşılamadığınız durumlarda bunu fırsata çevirmek için kurulmuş yeni bir yöntem olarak karşımıza faturalı hatlara kredi sloganı altından yeni dolandırıcılık yöntemi gelişti. Faturalı hat üzerinden nasıl kredi kullanıyorsunuz. Faturalı hattınız üzerinden kredi ürünü kullanmanızın imkanı yoktur. Çünkü hiç bir finans şirketi telefon operatörü üzerinden kredi ürünü sağlamıyor. Peki bu kişiler size nasıl para sağlıyor? Kullanmış olduğunuz faturalı hattınız üzerinden size cihaz kampanyası ile alabileceğiniz en pahalı cep telefonunu faturanıza ek olarak aldırtıyor ve cihazını elden satıyor. Tabi ki burada kendi kar payını aldıktan sonra size ödemesini yapıyor.

Örnek olarak; 5.000 TL’ye yada 6.000 TL’ye faturanıza ek alınan cep telefonunu bayi, hat sahibinden 6.000 TL ye elden satın alıyor ve hat sahibine 5.500 TL veriyor. Kalan 500 TL de bayiinin aracılık komisyonu olarak size söyleniyor. Sizde aylık kredi taksidinizi öder gibi hattınıza ek olarak ödüyorsunuz. Mantık olarak kredi çekmiş ve kredi taksitlerinizi cihaz kampanyasına ödüyorsunuz.

Ancak bu durum ne kadar yasal? Orası için daha henüz bir yasal düzenleme mevcut değil. Ancak sonuç olarak Faturalı hattınıza almış olduğunuz bir cihazı yine istediğiniz kişiye satmak yada hediye etmek sizin tercihiniz.

Faturalı Hattıma Nasıl Kredi Alırım?

Bankalardan yada eş dosttan nakit sıkıntınızı gideremediyseniz ve son çare olarak bu yöntemi yapmak zorundaysanız dikkat. Öncellikle faturalı hat kullandığınız operatörüzü arayarak güncel tarife ve cihaz kampanyaları hakkında bilgi edinin. Satmak için alacağınız telefonun ikinci el ve az kullanılmış fiyatlarını gittigidiyor ve sahibinden üzerinden inceleyin. Operatörünüzün cep shop mağazasına giderek cihazınız için tarifenize ek anlaşmasını yapın. Cihazı kapalı kutu olarak saklayın ve elden satışını yapın.

Cihazının ödeme seçeneklerini dikkatlice inceleyin belki bankadan kredi almak yada nakit avans çekmek sizin için daha avantajlı olabilir. İleriye dönük daha az hata yapmak için findeks kredi skoru bilin ve tavsiyelere dikkat edin.

Tarifenize Ek Cihaz Kampanyası Koşulları

En az 6 aylık faturalı hat sahibi olmanız ve fatura dönemlerinizin düzgün ödenmiş olması gerekmekte. Son iki yıl içerisinde cihaz kampanyalarından cezanız olmaması gerekiyor. Cihazın kullandığınız tarife paketi içerisinde olması yada tarifenizi cihaz kampanyasının içerdiği liste içerisine yükseltmeniz gerekmekte. Belirli aralıklarla iyi bir ödeme geçmişiniz var ise ikinci bir cihaz alımı da yapmanız mümkün.

Son olarak sıkça internette reklamı yapılan faturalı hatta krediniz hazır sloganlarının açılımı budur. Umarım bu makalemiz sayesinde faturalı hat sahiplerine sıkça pazarlanan bu yöntem için daha bilgili olmuşsunuzdur.

Faturalı Hatta Kredi ve Bilinmesi Gerekenler
5 (100%) 13 Oy verildi.
6 Yorum
 1. Murat

  Bankadan kredi çıkmıyor. Faturalı hat kullanıyorum bende iPhone 8 alsam kaça satarım?

 2. Kubilay

  Selamlar bana acil 5000 lira lazım 6 seneden fazla Turkcell faturalı hat kullanıyorum. İstanbul içinde bu işe aracı olan bildiğiniz bir yer var mı?

  1. Editör

   Sitemiz üzerinden bu tarz işlemlere referans olmuyoruz.

 3. Mustafa

  Merhaba ben Mustafa çok acil 5000tl ye ihtiyacım var cep faturası üzerine yada internet faturası üzerine çok acil.

 4. Cansu

  Bende böyle faturalı hat kredisi başvurusu yaptım ve tc mi verdim bir sıkıntı olur mu?

  1. Editör

   Bu durumu kullanmakta olduğunuz operatörün müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.