Matematik Öğretmeni Maaşları 2020

Öğretmenlik mesleği ülkemiz insanlarınca en çok değer verilen ve saygı duyulan meslek grupları arasında yer almaktadır. Bu noktada en dikkat çekici alan ise matematik öğretmenliğidir. Ülkemiz sayısal bölümlerde diğer ülkelere nazaran oldukça geri bir noktada yer almaktadır. Matematik öğretmenleri ise bu açığı kapatmak için ellerinden geldikleri çabayı ve emeği göstermektedirler. Sizlere bu yazımızda 2020  yılı Matematik Öğretmeni Maaşlarından bahsedeceğiz.

2020 yılı Ocak ayı içerisinde yapılacak olan zamlar pek çok öğretmenin merak ettiği ortak konulardan biri haline gelmiştir.  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğretmenler, 2020 yılında hem toplu sözleşme zammı hem de enflasyon farkı ile gelecek olan zamların maaşlarına ne kadar etki edeceğini yavaş yavaş hesaplamaya başlamışlardır. Matematik öğretmenleri de gelecek zamlarla ile birlikte maaşını merak eden öğretmenler arasında yer almaktadır. Sizlere bu yazımızda 2020 yılı Matematik Öğretmeni Maaşları hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

2020 yılı Matematik Öğretmeni Maaşları

Memur Sendikaları ile hükümet arasında yapılan ve  toplu sözleşme tutarları gereği kamu personeli 2020yılı Ocak ayında maaşlarına ilk 6 ay için %4, ikinci altı ay için ise %3  oranında bir zam alacaklardır.

Toplu sözleşme zammının yanı sıra ekonomik olumsuzluklar neticesinde yükselen yaşam standartları ve hayat pahalılığı ise enflasyon farkının artmasına neden olmuştur. Kasım ayı enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte öğretmenler son olarak Aralık ayı enflasyon tutarlarını beklemektedirler. Enflasyon farkı ve yapılacak olan %4’lük zam ile birlikte Matematik öğretmenlerinin 2020 yılı maaşlarının tahmini olarak en düşük 4000 TL en yüksek ise 4.500 TL olması beklenilmektedir. Bu zamların yanı sıra aile yardımı ve diğer ek ders ücretleri ile birlikte öğretmen maaşlarının artması da beklenilmektedir.

Gelecek zamların yanı sıra medeni durumunuz, BES kesintileri, çocuk sayısı ve diğer unsurlarında maaşınızı etkileyeceğinizi unutmayın. Aktarmış olduğumuz maaş tutarları öngörüler üzerine oluşturulmuş tutarlardır. Net maaşın hesaplanması ise Aralık ayı Enflasyon oranına bağlıdır. Yapılacak olan net maaş Ocak ayının ilk haftası içerisinde açıklanmaktadır.

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.