Sanal POS Terminali Nedir? Kimler Ödeme Alabilir


Dijital pazarlamanın inanılmaz hızlı gelişmesiyle perakende sektöründe yer alan mağaza ve firmalar yeni ödeme yöntemleri arayışına yöneldi. Ürünlerini internet üzerinden müşterilerine ulaştırmak isteyenlerin ödeme alma kapısı ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Sanal POS yani Virtual Point Of Sale altyapısı geliştirilmiştir.

İnternet üzerinden ürün yada hizmet satın almak isteyen kişiler, kredi kartı yada banka kartı kullanarak online olarak alışveriş yapabilmelerine imkanını elde etmiş oldular. Sanal POS altyapısı iş yerlerinde kullanılan POS cihazının internet ortamına uyarlanmış halidir. Taksit ve tek çekim ödeme desteği internet ortamında da sağlanmaktadır.

Sanal POS E-ticaret siteleri için neden önemli?

E-ticaret siteleri farklı ödeme kanallarına ev sahipliği yapabilmektedir. Farklı ödeme kanalları ve taksit avantajı müşteri açısından satış olasılığını yükseltebilmektedir. Ödeme kapısı olarak kullanacağınız yöntemlerin kesinti oranlarının farklı olacağını bilmenizde fayda var.

Sitenize gelen potansiyel müşteriniz satın alma kararı verdiğinde, ödeme ekranında sadece tek çekim özelliğini görmesi ürünü almamasına neden olabilir. Sanal POS seçimi yaparken mutlaka taksit ve taksit fiyatlandırma seçeneklerini karşılaştırmanız gerekmektedir.

Sanal POS Nereden Alınır?

Sanal POS almak için hali hazırda çalıştığınız banka üzerinden başvuru yapılarak alınabilir. Türkiye de her banka neredeyse sanal pos hizmetini müşterilerine sunmaktadır.

Bankalar harici ödeme sistemleri altyapısı sunan firmalarda bulunmaktadır. Aracı ödeme sistemi kullanmanın bazı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Ancak E-ticaret hayatınıza yeni başlıyorsanız ve çok fazla satış yapmıyorsanız, aracı ödeme sistemlerini tercih etmeniz mantıklı olabilir.

Sanal POS Almak için Gerekenler

Sanal POS başvurusunu çalıştığınız banka yada farklı bir banka üzerinden yapmanız durumunda istenen belge ve teknolojik altyapı farklılık gösterecektir. Genel olarak tüm bankalar sitenizde geçerli bir SSL sertifikasını zorunlu tutarlar. SSL sertifikası siteniz üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Aracı bir ödeme sistemi kullanmak için başvuru yapmak isterseniz, bankaların istediği evraklar gibi farklı evrakları onlara sunmanız gerekmektedir.

İşletmeler için:

  1. Ticaret Sicil Gazetesi
  2. Vergi Levhası
  3. Ortakların Kimlik Fotokopileri
  4. İmza Sirküleri
  5. Banka Hesap Bilgisini Teyit Eden Evrak

Şahıs işletmeleri için:

  1. Vergi Levhası
  2. Kimlik Fotokopisi
  3. İmza Beyannamesi
  4. Banka Hesap Bilgisini Teyit Eden Evrak

Veriş olduğumuz liste genel bilgilendirme amaçlı olduğunu belirtmemizde fayda var. İstenilen evraklar ödeme kapısı firmalarına göre değişiklik göstereceğini unutmayın.


Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.