Kadın Girişimcilere Kredi Desteği


Günümüzde gerek sosyal gerekse iş hayatında göstermiş oldukları üstün başarılarla önem kazanan kadınlara bankalar tarafından pek çok olanak sağlamaktadır. Kadın girişimciler,  kurmuş oldukları şirket üzerinden yapmış oldukları alım satım ve hizmet ile iş hayatına atılmayı başarmışlardır. Bu başarıya destek olmak isteyen bankalar kadın girişimcilere yönelik özel kredi ve fon imkânları tanımışlardır. Bu destekler sayesinde kadın girişimciler şirketlerini büyütmekle kalmayım iş imkânı da sağlamayı başarmışlardır.

İş hayatının en büyük problemlerinden birisi sermaye desteğidir. Belirlenen bir sektörde iş hayatına atılmak ve kazanç elde etmek isteyen kadın girişimciler sermaye konusunda oldukça zorlanmaktadır. Bankalar sağlım oldukları kredi ve fon desteği ile birlikte kadın girişimcilerin sermaye sorununun önüne geçmişlerdir. Ayrıca Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası bir diğer ismi ile EBRD bu girişimcilere yönelik olarak bankalara destek vermektedir.

Bu destekler sayesinde hem ülke ekonomisi hem de kadın girişimciler desteklenmekte iş ve işçi istihdamı sağlanmaktadır. İş hayatında titizlik, düzen ve disiplini ile bilenen kadın girişimciler almış oldukları bu destekler sayesinde iş alanlarını büyütebilmektedir. Sizlerde kadın girişimcilere yönelik hangi bankaların destek sağladığını merak ediyorsanız, bu makalemiz tam size göre;

Kadın Girişimcilere Destek Sağlayan Bankalar

Aşağıda belirtmiş olduğumuz kadın girişimcilere kredi veren bankaların yanı sıra pek çok bankada kadın girişimcileri desteklemektedir.

  • Finansbank, kadın girişimcilere yönelik olarak teminat şartı aranmaksızın 36 aya kadar vade seçeneği ile iş kurmaları ya da işletmelerini büyütmeleri üzerine sermaye sağlamaktadır.
  • Vakıfbank, düşük faiz oranlarıyla 84 aya kadar vade seçeneği sunmakta olup oldukça düşük faizlerle birlikte kadın girişimcilere karşı sermaye sağlamaktadır.
  • TEB, 36 ay vade seçeneği ile 125.000.00 TL ye kadar kadın girişimcilere kredi desteği sağlayarak sermaye sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.
  • İş Bankası, düşük faiz ve uygun geri ödeme koşulları ile birlikte kadın girişimcilere destek sağlamakla kalmayıp şirket hisselerinde %51’lik payı olan kadın girişimcilere de bu desteği sunmaktadır.
  • Garanti Bankası, birikimlerini altın olarak elinde tutan kadın girişimcilerin altınlarını banka bünyesindeki hesaba aktarmaları koşulu ile 60 ay vade seçenekli kredi imkânı sunmaktadır.

Bu kredilere sahip olan kadın girişimciler hem uygun faiz hem de uygun geri ödeme seçenekleriyle birlikte finansal sorunlarını çözmektedir.


Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.