Ripple Coin Ne Kadar?

Madenciliği gerçekleştirilemeyen bir kripto para olan Ripple Coin, XRP kısaltması ile kripto para borsalarında işlem görmektedir. Kripto para yatırımcılarının gözünde Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü olarak gösterilen Ripple, 6 Temmuz tarihi itibari ile 0,47 Dolar’dan işlem görmektedir. Türk Lirası olarak yaklaşık 2,15 TL işlem gören Ripple, düşük fiyatı ile pek çok Türk yatırımcının radarında yer almaktadır.

Ripple Coin Nasıl Alınır?

2017 yılının en çok kazandıran kripto parası olan Ripple, geçtiğimiz sene yatırımcılarına yüzde 36000 gibi ciddi bir kazanç sunmuştur. Gerçekleşen bu muazzam değer artışı Türk kripto para yatırımcılarının da dikkatinden kaçmayarak takip listesine alınmıştır. Uygun fiyatlı olması açısından yüklü miktarda yatırım gerektirmeyen Ripple satın al Türkiye işlemlerinin yapılabilmesi için iki adet seçenek bulunmaktadır.

  • İlk seçenek Bitcoin satın alınarak satın alınan Bitcoin’in Ripple Coin’e dönüştürülmesi şeklinde gerçekleştirilen Ripple satın alma işlemidir.
  • İkinci seçenek yabancı borsalar üzerinden işlem yaparak doğrudan Ripple Coin satın alınmasıdır.

Ripple al üyeliği oluşturularak ülkemizden Ripple satın alma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Yerli ve yabancı pek çok platforma yapılan üyelik sonrasında açılan hesaba para transferi gerçekleştirilerek platform özellikleri kullanılarak Ripple Coin satın alınabilir.

Ripple Coin Piyasası

Ülkemizde Akbank ile gerçekleştirdiği anlaşma ile adından sıkça söz ettiren Ripple, bankaların para transferleri konusunda yaşadığı problemleri çözmeyi vadetmektedir. Her ne kadar bankalarla anlaşma yapan RippleNet ile kripto para borsası XRP kısaltmasına sahip Ripple Coin arasında doğrudan bağ bulunmasa da bu haber pek çok Türk yatırımcısını heyecanlandırmaya yetmiştir.

Ripple’ın piyasa değerinin bu denli yükselerek en değerli üçüncü kripto para olmasının elbette bankaların Ripple ile çalışmasının tek başına etkisi bulunmamaktadır. Ripple fiyat grafiği üzerinden daha net görülecek olan yüksek volatilite ve yükselen trend, tüm Dünya’da olduğu gibi Türk yatırımcılarının da gözünden kaçmamaktadır. Geçmişte sergilenen performansın ileride de süreceğini düşünen pek çok yatırımcı forumlar üzerinden Ripple ne kadar yükselir sorusunun cevabını aramakla meşguldür. Ripple Coin’i cazip bir kripto para haline getiren avantajları;

  • Sahip olduğu piyasa değerinin büyüklüğü,
  • Dünyaca ünlü pek çok bankanın Ripple ile anlaşmalı olarak işlem yapması,
  • Fiyatının ucuz olması nedeniyle her tip yatırımcı tarafından kolayca alınabilmesi,
  • Madenciliğinin yapılamaması,
  • Arkasında yer alan teknoloji

Şeklinde sıralanabilir. Tüm bu artılar düşünüldüğünde Ripple yatırımının Türk yatırımcıların yüzünü uzun vadede güldürebileceği düşünülebilir. Her yatırım aracında olduğu gibi Ripple yatırımcıları da gündemi ve gelişmeleri yakından takip ederek yatırım kararlarını kendileri vermelidir.

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.